תחרות סטארטאפים

10 תחרויות הסטארטאפים המובילות בישראל ובחו״ל

בישראל וברחבי העולם מתקיימות תחרויות רבות של סטארטאפים אשר מארגנים אותן גורמים שונים כמו מגזינים מובילים בתחום זה, חברות גדולות שעוסקות בטכנולוגיה, קרנות הון סיכון ועוד.

תחרות סטארטאפים מובילה את אחת מהחברות לזכייה ויוצרת בין רגע תדמית מצוינת לחברת ההזנק, כך הם יכולים להשתמש בעצם הזכייה ככלי שיווקי ממדרגה ראשונה, בחלק מהתחרויות החברה הזוכה מקבלת גם פרס כספי נאה.

תחרויות סטארטאפ שמתקיימות בישראל ובחו"ל

  • Global Startup Challenge) GSC) שבה כמות גדולה של סטארטאפיסטים מציגים בזה אחר זה את העיסוק הספציפי שלהם לאנשי מפתח בחברות עסקיות מובילות. התחרות מחולקת לכמה קטגוריות והמטרה היא ליצור קשרים עסקיים בין העסקים

 

  • תחרות קולר של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב. בין המשתתפים סטודנטים ובוגרים של האוניברסיטה, שאחד מהם פועל כיזם באחת חברות העוסקות במתן פתרונות לסייבר אפליקציות, אינטרנט, טכנולוגיה ועוד. כל מי שמשתתף בתחרות זו זוכה לחשיפה רבה ולכן הנציגים מקבלים הכוונה וייעוץ מהמומחים הבכירים ביותר כמו חברי האקדמיה, אנשי עסקים מתחום ההייטק, מנטורים ועוד. הזוכה במקום הראשון מקבל פרס כספי בסך 100.000 דולר שיושקעו במיזם שלו.

 

  • תחרות JVP נערכת בניו יורק וכוללת חברות הן מארה"ב והן מישראל. חלקן פעילות בשני המוקדים הללו. מארגנת הכנס היא קרן ההון סיכון – JVP. החברות המציגות בן חברות הזנק בתחילת דרכן העוסקות בתחומים שונים כמו פארמה, LOT טכנולוגיות שונות, סייבר, תוכנות, בינה מלאכותית ועוד. לאחר בדיקות מדוקדקות שמבצעים הבוחנים, נקבע מיהי הזוכה בפרס הגדול שהוא מיליון דולר מהקרן. כך מתגלגל הרעיון מהרגע שבו אמר היזם יש לי רעיון לסטארטאפ לחברה שזוכה בפרס גדול של קרן סיכון אשר מעבירה כספים של משקיעים בסטארטאפ.

 

  • Mind the Data היא תחרות שנערכת במרכז הפיתוח של מיקרוסופט בסיאטל ומגיעים אליה משלחות רבות מישראל, הפרויקט המרתק ובעל הפוטנציאל המשמעותי ביותר זוכה בפרס.

 

  • Shenjing360 בשיתוף קרן הון סיכון JVP שמתקיימת ביעדים שונים באירופה, ארה"ב, סין וישראל. חברת הייעוץ הסינית הקימה קרן לטובת מטרה זו שערכה הוא 25 מיליון דולר. הזוכה בכל שנה מקבל פרס כספי גבוה והכרה בין לאומית.

 

  • תחרות היזמות של בוגרי יחידת המודיעין 8200 שבה נבחרת חברת הזנק שמבצעת פרויקט יוצא דופן והיא זוכה בפרס כספי.

 

  • Disrput היא תחרות בין חברות סטארט אפ המתקיימת בברלין שבגרמניה. הפרס הוא בסך 50.000 דולר וחשיפה תקשורתית חובקת עולם.

 

  • Flashpoint היא תחרות בין חברות סטארט אפ העוסקות בתחום ה SAAS ופועלות בישראל ובמדינות אחרות.

 

  • מטרתה של “Innovator of The Year” היא להפעיל תחרות של חדשנות למיזמים וליצור שיתופי פעולה עסקיים בין המתמודדים.

 

  • Connecticut Innovations היא תחרות סטארט אפ הנערכת בארה"ב, הזוכה בה מקבל פרס בסך 500.000 דולר וממשיך לתחרות הבאה שנערכת בקונטיקט. ההיצע הגדול של התחרויות בתחום זה מדרבן את חברות הסטארט אפ ולהגיע לתחרות כדי לזכות בפרס הגדול.