עבודה בסטארט אפ

כיצד נכון לגייס ולנהל עובדים בסטראטפ

עבודה בסטארט אפ שונה במעט מעבודה במקומות ממשלתיים או פרטיים לאור העובדה שמדובר ברעיון מרכזי שעושים כל שניתן כדי לממש אותו, להגשים את החלום ולהפוך אותו למיזם מנצח. הדרך להצלחה אינה קלה ויש מהמורות רבות בדרך ולכן הרכבו של ההון האנושי משחק תפקיד חשוב בכל המערך של בניית החברה.

גיוס עובדים בחברת סטארט אפ

מגייסי העובדים בחברות סטארט אפ מחפשים עובדים איכותיים, מקצועיים, מיומנים ובעיקר כאלו שנעים לעבוד איתם, שישתלבו בעבודת צוות ויתייחסו לחברת הסטארט אפ כאילו מדובר בעסק שלהם. אנשים חדורי מטרה, שדבקים במשימה ובעלי מוטיבציה גבוהה ותחושת שייכות לעסק יבצעו עבודה נפלאה, למען ההצלחה של כולם.

בעת גיוס העובדים מתבצעים כמה וכמה מבדקים הן בנושא של היכולות האישיות, הניסיון המקצועי יכולת ההתמודדות עם קשיים בעבודה השוטפת, האישיות, האופי שלהם וצפי ההסתגלות שלהם לדרישות של החברה ולאופי הפעילות.

אם העבודה כרוכה בנסיעות תכופות לחו"ל, הדבר נאמר ונבדק מראש, כדי לוודא שהדבר מתאים לאורח חייו של המועמד לעבודה, בהיבט האישי והמשפחתי.

עבודה בסטארט אפ היא בעלת אתגר עצום ולכן הגיבוש של הצוות הוא אקוטי. עם הזמן הם מתנהלים כגוף מוביל בעל גאוות יחידה, שעובד לילות כימים במשימות השונות כמו שיווק סטארטאפ וגם גיוס כספים כדי להשיג את היעד.

ניהול עובדים בחברת סטארט אפ

ברוב חברות הסטארט אפ כמות העובדים היא קטנה, עם זאת לאור הצמיחה המואצת של החברות הללו, אפשרויות הקידום הן מהירות ולכן העובדים נהנים מסמכויות נרחבות והם מקודמים במהירות לתפקידים חדשים שגוררים תנאי שכר משופרים.

חברות ההזנק מודעות לעומס הגדול המוטל על כתפיהם של העובדים, האחריות, שעות העבודה הרבות והחשיבה מחוץ לקופסה כדי שהחברה תצליח. זו הסיבה שהחברות הללו משתדלות ככל האפשר לתגמל את העובדים על ידי שכר גבוה ככל האפשר ומתן אופציות.

תשומת לב מיוחדת מוענקת לנושא סביבת עבודה נוחה. הקונספט משתנה אך החשיבה היא לאפשר לכל עובד ליהנות מהאווירה הנינוחה במקום העבודה כמו, זולה למנוחה, טורניר פינג פונג במרפסת וסדנה מרתקת במהלך היום. פינוקים לכל העובדים המוגשים לכבוד חג קרב, או עסקה מוצלחת שנעשתה הם חלק מרגעי האושר והסיפוק הרבים שמוענקים לעובדים כאות תודה על המסירות שלהם.

גמישות בנושא שעות העבודה היא נושא שמקבל ביטוי ברוב חברות הסטארט אפ, העובדים יכולים לעבוד מהבית, או לצאת מוקדם מהמשרד כדי להוציא את ילדיהם מהמסגרות החינוכיות לאור העובדה שבשעות הערב הם ישלימו את המשימות וברגע שזה קורה מבחינת ההנהלה הדבר מקובל לחלוטין.

ברוב החברות קיימת חשיבה על הפרטים הקטנים לאורך כל הדרך, פעילויות כמו טיולים, ערבי צוות, מתנות, משלוחים הביתה עקב סיבה זו אחרת והמון תשומת לב ולכן במקרים רבים העובדים מרוצים ממקום העבודה שלהם.