מה זה cta ואיך הוא משפיע על יחס ההמרה

קריאה לפעולה (CTA) היא מרכיב חיוני בכל אסטרטגיית שיווק, אבל נשאלת השאלה מה זה בדיוק.  CTA הוא הנחיה המעודדת את הקהל לנקוט פעולה ספציפית, כגון הרשמה לניוזלטר, ביצוע רכישה או מילוי טופס והמונח המלא באנגלית הוא Call to Action.

מה זה CTA

CTA מייצג "קריאה לפעולה". זהו מונח שיווקי המתייחס לכל אלמנט באתר או בפרסומת המעודדים את המשתמש לנקוט פעולה ספציפית. CTA יכול להיות כפתור, קישור, תמונה, או כל סוג אחר של הנחיה חזותית או טקסטואלית. המטרה של CTA היא להנחות את המשתמש לקראת פעולה רצויה, כגון הרשמה לניוזלטר, ביצוע רכישה, או מילוי טופס. CTAs חיוניים בכדי להניע המרות ולהשיג מטרות שיווק.

המרכיבים של CTA יעיל

מסרים ברורים ותמציתיים: המסר של CTA צריך להיות ברור ותמציתי, ללא עמימות. הוא צריך להשתמש בשפה פשוטה קלה להבנה, וצריך לתקשר בצורה בהירה את הפעולה הרצויה. חשוב לשים לב שדווקא קריאה לפעולה ממולחת מדי או מבלבלת מדי יכולה להוות הרחקה עבור המשתמשים ועלולה להפחית את היעילות של המטרה.

מיקום על הדף: המיקום של CTA הוא קריטי לאפקטיביות. יש למקם אותו במיקום בולט על הדף, למשל בכותרת או דראש אתר האינטרנט, כך שהוא יהיה גלוי למשתמשים בקלות. חשוב שיהיה גם מיקום הגיוני, כמו למשל בסוף פוסט בבלוג או בדף התשלום של אתר הקניות.

עיצוב ובחירות צבע: העיצוב של CTA צריך להיות מושך ויזואלית ותופס תשומת לב. יש להשתמש בצבעים מנוגדים הבולטים משאר העמוד, ומושכים את תשומת ליבו של המשתמש. העיצוב צריך להיות תואם למיתוג האתר או הפרסומת וחשוב שיהיה אסתטי.

שימוש בשפה מוכוונת פעולה: השפה המשמשת CTA צריכה להיות מכוונת פעולה עם פעלים חזקים המעודדים את המשתמש לנקוט בפעולה. הדבר צריך ליצור תחושה של דחיפות ולהדגיש את היתרונות של נקיטת הפעולה הרצויה. לדוגמה, לחצן CTA להרשמה לניוזלטר יכול לשלב שפה כמו "הצטרף לניוזלטר שלנו היום ולעולם אל תחמיץ פעימה!", בכדי ליצור תחושת דחיפות ולהדגיש את היתרונות של הרשמה כמנוי.

cta

סוגים של CTA

CTA כפתור: CTAs הם הסוג הנפוץ ביותר של CTA והם משמשים בדרך כלל כדי לעודד משתמשים לנקוט פעולות ספציפיות, כגון "קנה עכשיו" או "להירשם". הם בדרך כלל מעוצבים ככפתורים הבולטים בדף, והם ממוקמים לעתים קרובות במקומות בולטים כגון בראש הדף או ליד הניווט הראשי. אלו הם כפתורים יעילים כי הם קלים לשימוש ומספקים קריאה ברורה לפעולה, פשוט משום שקשה לפספס אותם.

CTA של טופס: CTA של טופס משמש לאיסוף פרטי משתמש, כגון כתובות דואר אלקטרוני או מספרי טלפון. הם משמשים לעתים קרובות בקמפיינים של יצירת לידים, כאשר המטרה היא ללכוד מידע ליצירת קשר עם לקוחות פוטנציאליים. טופס CTAs יכול ללבוש צורות רבות ושונות, כגון טופס הרשמה פשוט או סקר מורכב יותר. הם יעילים משום שהם מאפשרים לעסקים ללכוד מידע יקר ערך על הקהל שלהם, וליצור קמפיינים שיווקיים ממוקדים.

CTA מוקפץ (פופ-אפ): פופ-אפ CTAs הם CTAs המופיעים בחלון קופץ או בשכבת-על באתר או בפרסומת. ניתן להשתמש בהם למגוון מטרות, כמו להציע קוד הנחה או לקידום מוצר חדש. CTAs קופצים יכולים להיות יעילים מאוד, מכיוון שקשה להתעלם מהם והם יכולים ליצור תחושת דחיפות או התרגשות אצל המשתמש. יחד עם זאת, הם יכולים גם להרגיש פולשניים אם לא משתמשים בהם נכון, ועלולים להרחיק משתמשים מהאתר.

CTA תמונה: CTAs של תמונה הם CTAs בתמונות ומטרתם לעודד את המשתמש לבצע פעולה מסוימת. הם יכולים להיות יעילים לקידום מוצרים או שירותים מושכים מבחינה ויזואלית. קריאה לפעולה בצורת תמונה יכולה ללבוש צורות שונות, כגון מודעת באנר או תמונת מוצר עם כפתור "קנה עכשיו". הם יעילים מכיוון שהם יכולים ליצור קשר רגשי עם המשתמש ולהפוך את ה-CTA למושך יותר. יחד עם זאת, חשוב לוודא שהתמונה רלוונטית ל-CTA ואינה מסיחה את הדעת מהמסר הכולל.

כיצד ליצור CTA יעיל

הגדר את המטרה שלך: הצעד הראשון ביצירת CTA יעיל הוא להגדיר את המטרה שלך. איזו פעולה אנו מעוניינים שהמשתמש יבצע? האם זה כדי לבצע רכישה, להירשם לניוזלטר, או למלא טופס? הגדרת המטרה תעזור ליצור CTA ברור וממוקד.

זהה את הקהל שלך: השלב הבא הוא לזהות את קהל היעד שלך. למי אתה מנסה להגיע עם CTA שלך? מה מניע אותם לפעול? הבנת הקהל שלך תעזור לך לעצב מסר שמהדהד עבורם, ומעודד אותם לפעול.

עצב את המסר שלך: ברגע שהגדרת את המטרה שלך והגדרת את הקהל שלך, הגיע הזמן לעצב את המסר שלך. המסר שלך צריך להיות ברור, תמציתי, וממוקד ביתרונות של נקיטת הפעולה הרצויה. השתמש בשפה מוכוונת פעולה וצור תחושת דחיפות כדי לעודד משתמשים לפעול.

עיצוב הCTA: העיצוב של CTA שלך חשוב עבור האפקטיביות. הוא צריך להיות מושך מבחינה ויזואלית ולבלוט בדף, ותוך כדי להיות עקבי עם מיתוג האתר או המודעה. השתמש בצבעים מנוגדים ובגרפיקה ברורה בכדי להקל על תהליך הקריאה לפעולה. 

בדוק וחדד: לאחר שיצרת את CTA, חשוב לבדוק אותו כדי לראות עד כמה הוא יעיל. השתמש בבדיקת A/B כדי להשוות גרסאות שונות של ה-CTA שלך ולחדד את המסר והעיצוב, על סמך משוב משתמשים. המשך לבדוק ולחדד עד שתמצא את הגרסה היעילה ביותר של ה-CTA שלך.

באמצעות שלבים אלו ניתן ליצור CTAs יעילים ולעודד משתמשים לנקוט את הפעולה הרצויה, להשגת המטרות השיווקיות שלכם. 

cta

חשיבות בדיקת A/B Testing CTAs

בדיקת A/B היא שיטה לבדיקת שתי גרסאות שונות של CTA בכדי לקבוע איזו מבין השתיים יעילה יותר. הדבר יכול להיות כרוך בבדיקת הודעות שונות, עיצוב, מיקום, או כל רכיב אחר של CTA. בדיקת A/B חשובה מכמה סיבות:

הגדלת היעילות: על ידי בדיקת גרסאות שונות של קריאה לפעולה, ניתן לקבוע איזו מהן יעילה יותר ביצירת המרות. הדבר יכול לעזור לייעל את ה-CTA בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

הפחתת הסיכון: בדיקת A/B מפחיתה את הסיכון לעבודה עם CTA שלא עובד. על ידי בדיקת גרסאות שונות של ה-CTA, ניתן לזהות בעיות פוטנציאליות לפני השקה לקהל רחב יותר.

מספק תובנות: בדיקות A/B מספקות תובנות חשובות לגבי התנהגות המשתמש והעדפותיהם. על ידי ניתוח הנתונים המתקבלים מהבדיקות, ניתן לקבל הבנה מעמיקה יותר של הקהל שלכם, ומה מניע אותו לפעולה.

שיפור ה-ROI: על ידי אופטימיזציה של ה-CTA וביצוע בדיקות A/B, ניתן לשפר את ההחזר על ההשקעה שלכם (ROI), זאת אומרת באמצעות הגדלת ההמרות וההכנסות.

באופן כללי, בדיקת A/B היא חלק חשוב ביצירת CTAs יעילים. באמצעות בדיקת גרסאות שונות ומיקוד הגישה בהתבסס על משוב המשתמשים, באפשרותכם ליצור CTAs ממוטבים עבור קהל היעד, ולהשיג המרות.