גיוס כספים למיזם

5 דרכים בהן תוכלו לגייס כספים

רוב יזמי חברות הסטארט אפ זקוקים למימון של משקיעים, כדי לקדם את הליך הפיתוח של החברה. לצורך כך הם יכולים לפנות לכמה וכמה ערוצים ולעניין גורמים שונים באופציה של השקעה כספית בחברה זו.

גיוס כספים למיזם אינה פעולה קלה והיא דורשת הרבה מאד ידע, סבלנות ויכולת להתמודד עם מצבים שונים, כולל מפחי נפש כשמשקיע פוטנציאלי מחליט לתת תשובה שלילית וזאת לאחר אין ספור פגישות והעברה של מסמכים שונים לעיונו.

יזם פונה לאנשים או לגורמים בעלי ממון ומספר להם על המסלול שהוא מפתח כי יש לי רעיון לאפליקציה. סכומי ההשקעה תלויים בהיקפו של המיזם וברצון של כל אחד מהמשקיעים להיכנס לפרויקט זה או אחר. המשקיעים הפוטנציאליים מודעים לעובדה שמדובר באופציה של חממת סטארט אפ שיש להשקיע בה שעות רבות של מחקר ופיתוח.

דרכים לגיוס כספים עבור סטארט אפ

פניה לקרובי משפחה ולחברים

ברוב המקרים, בשלב הראשון פונים היזמים לאנשים שקרובים אליהם ומציעים להם להשקיע כספים במיזם. הם משוחחים עם קרובי משפחה ועם חברים שיש להם כספים ומציעים להם לנתב חלק מההון שלהם להשקעה בחברה שיש סיכוי עתידי למוצר שאותו היא מפתחת.

פניה לאנשי עסקים

לאחר מכן, פונים לאנשי עסקים שצברו בחייהם הון רב והם משקיעים לא אחת במיזמים שונים של סטארט אפים, שהם מאמינים במסוגלות שלהם ליצור פריצת דרך משמעותית בתחום שבו הם עוסקים.

אנשי העסקים הללו בוחנים באופן מעמיק את ההיתכנות של המיזם המוצע להם על כל היבטיו ובהתאם לסכומי ההשקעה הנדרשים, מקבלים החלטה אם להצטרף כמשקיעים או לא. אומדן ההשקעה נע בין עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים. אם ההחלטה היא חיובית, אנשי העסקים הללו יהיו בעיקר משקיעים מהשורה, אך לא משקיעים מובילים.

פניה לסינדיקט

גורם נוסף הוא הסינדיקט, זוהי קבוצת משקיעים פרטית שהתאגדו לצורך השקעה בסטרטאפים. לאור הפעילות הייחודית שלהם, יזמים רבים פונים אליהם בהצעות כאלו ואחרות כדי שישקיעו במיזם שלהם. הם מקבלים פניות בהיקף נרחב מאד של תחומים ובוחרים מתוכם את המיזמים שנראים להם כמוצלחים במיוחד ואלו שיש סיכוי שבעתיד יובילו לאקזיט בסכומים גבוהים.

פניה לקרן הון סיכון – VC

אופציה נוספת היא פניה לקרן פיננסית הבנויה ממספר ישויות משפטיות שמגייסת כספים כדי להשקיע אותם במיזמים שונים, בהתאם לתוכנית חלוקת המימון שנקבעה מראש לכל מיזם. קרן זו משקיעה בסטרטאפים שהיא נותנת בהם אמון וסכומי ההשקעה נעים בין כמה מיליוני שקלים לעשרות מיליוני שקלים, בהתאם להחלטת דירקטוריון הקרן.

פניה לקרן גידור

אפשרות מעניינת נוספת היא קרן גידור שצוברת בכל שנותיה כספים רבים ומנתבת אותם להשקעות שונות בהתאם להחלטה המקצועית של הנהלת הקרן, זאת לאחר שנבחנו כל ההיבטים הפיננסיים וההיתכנות של הצלחת הפרויקט הספציפי.

פניה לגיוס המונים

גיוס המונים הוא פנייה כללית לכל התושבים, קריאה להשקעה במיזם ספציפי כדי לתת לו סיכוי לפרוץ קדימה.

כל יזם בוחן את כל הדרכים או חלק מהן, כדי לקבל תשובות חיוביות ולקדם את הפעילות של החברה.